O NÁS

jak káva plní mé sny, mění můj život a tvoří budoucnost

Je neděle večer, otevírám svůj online diář, abych zkontrolovala schůzky, které mám na druhý den naplánované. Bude to náročný den, instalace kávovaru na zkušební měsíc ve společnosti Samsung, přidání dalšího kávovaru do nového sídla ČEDOKU a schůzka s generálním ředitelem velké stavební firmy pro zajištění kávového full-servisu pro centrálu společnosti. Začínám přemýšlet o tom, jak se mi vlastně podařilo splnit si svůj sen. Dostat dobrou kávovou službu do úspěšných firem v Čechách.

Svět kávy jsem začala objevovat v roce 2007. Byla to doba, kdy výběrová a kvalitní čerstvě pražená káva v Čechách byla ještě v plenkách. Trh s “lepší” kávou ovládaly tradiční italské kávové značky. Ve společnostech se v největší míře nacházely nápojové automaty s instantní kávou. Jak jsem postupně procházela kávovou cestou, poznala jsem nesrovnatelně lepší vůni a chuť čerstvě upražené a správně připravené kávy. Začala jsem přemýšlet, jak ji dostat i do českých firem.

Vše vzniklo vlastně velmi jednoduše na začátku léta roku 2011. Měla jsem necelé 2 měsíce do porodu, trochu ušetřených peněz a čtyřleté zkušenosti v kávovém oboru. Nic víc, nic míň. Věděla jsem, že chci vytvořit svou značku kávy, kterou budu nabízet firmám v rámci služby s pronájmem kávovarů a jejich pravidelnou údržbou. V případě kávovarů byla jasnou volbou švýcarská značka JURA, protože byla a stále je naprostá špička ve výrobě automatických kávovarů. Z blízké pražírny jsem si objednala vzorky jednodruhových káv, které jsem doma začala degustovat a míchat a vytvořila tak první kávovou směs s názvem Intenso. Nechala jsem si upražit pár kilogramů mé první receptury a objednala si první kávovar.

Vzhledem k tomu, že jsem ještě neměla založenou firmu a nevěděla jsem, zda můj nápad bude mít úspěch, potřebovala jsem ho nejdřív vyzkoušet. Zavolala jsem kamarádce, která pracovala jako asistentka ředitele jedné místní firmy a domluvila si schůzku. Nabídla jsem zapůjčení kávovaru na měsíc zdarma a kávu k tomu (tím vznikl zkušební měsíc, který funguje úspěšně dodnes). Po týdnu se mi nadšení ozvali s prosbou o další várku kávy. Nebylo nač čekat, založila jsem firmu a začala pracovat na svém snu.

Žádný nový projekt nevzniká přičiněním jen jedné osoby. Své nápady jsem začala konzultovat s lidmi kolem sebe. Psala jsem kamarádům, že vymýšlím název nové značky kávy a poprosila je o pomoc a zpětnou vazbu. Až mi jednoho dne přišel do mailu název Alesio. Můj bratranec byl z nápadu tak nadšený, že byl u mě téměř denně a pomáhal mi vymyslet, jak oslovovat nové zákazníky. První “opravdová” instalace byla naplánována na 22.7.2011 v 10 hodin. Ráno jsem vše připravila, ale osobně jsem u ní nakonec nebyla. Přesně v tu hodinu a den se mi narodil syn. Bylo to báječné léto plné nových začátků.

Ta osmiletá cesta byla klikatá a růžovou barvu rozhodně neměla. Musela jsem si zkusit spoustu věcí u kterých jsem následně zjistila, že takhle to nepůjde. Prošla jsem si několika osobními krizemi, kdy jsem stála před rozhodnutím, jestli mi to za to stojí. Ale když dnes večer koukám do diáře, cítím, že vše vykročilo správným směrem a ta práce má smysl. Naši zákazníci mají na výběr ze 7 kávových směsí, které nabízejí širokou škálu chutí, od nejintenzivnějších hořko-čokoládových káv až po ty nejjemnější lehce ovocité s oříškovo-květinovým nádechem. Kvalitní káva i kávovar se za ty roky staly běžnou součástí firemního prostředí.